BICIKLIJADA
Autor: IVANA ORA, 1. 11. 2018.

Dana 27.listopada 2018. u športskoj dvorani Primorski Dolac, u suradnji Odjela prevencije i PP Kaštela sa osnovnom školom „Primorski Dolac“ te općinom Primorski Dolac održana je I. biciklijada za učenika IV.-VII. razreda osnovne škole.

Natjecalo se 25 učenika u  spretnosti upravljanja biciklom i poznavanju prometnih propisa.  Za osvojena prva tri mjesta općina Primorski Dolac nagradila je troje učenika. Prvo mjesto osvojio je učenik 4. razreda Božo Vidić, najmlađeg uzrasta u natjecateljskih skupina i osvojio nagradu od 1000 kn, drugo mjesto osvojio je učenik 8. razreda Damir Mišković i osvojio nagradu od 500 kn, a treće mjesto učenik 7. razreda Šimun Petar Matas te osvojio nagradu od 250 kn.

Istom prilikom na info pultu na kojemu su se nalazili policijski službenik odjela prevencije PU SD, policijski službenik za prevenciju kontakt policajac PP Kaštela, učenicima i posjetiocima natjecanja  su uručivani info materijali „Poštujte naše znakove“, „Cesta i ja“,  „Biciklisti – oprez u prometu“  - koji je tiskan za ovu biciklijadu od strane općine Primorski dolac, „Sigurnost na internetu“  „Reci NE govoru mržnje – s naglaskom na sportska i druga natjecanja kao i općenito ponašanje u svakodnevnom životu i radu.

Uz iznimno veliki broj natjecatelja, natjecanju je nazočio i veliki broj građana općine Pirmorski dolac koji su podržali ovo natjecanje i izrazili želju da se održava svake školske godine.

Bravo za sve učenike i pohvale najspretnijima ;-))))

Sve slike možete pogledati u našoj Foto-galeriji.