IDEMO U SREDNJU ŠKOLU
Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK)
Autor: Administrator , 15. 3. 2016.

Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) centralno je mjesto gdje besplatno možete dobiti informacije o cjeloživotnom profesionalnom usmjeravanju i razvoju karijere.

CISOK savjetnici, posebno obrazovani za profesionalno usmjeravanje, pomoći će Vam u planiranju karijere, pružiti podršku u definiranju profesionalnih ciljeva i usmjeravati Vas u razvoju karijere – od prijelaza iz škole u školu, iz škole na posao ili s posla na posao.

U Centrima je moguće samostalno pretraživanje objavljenih natječaja za posao, prikupljanje informacija o obrazovnim mogućnostima i mogućnostima zapošljavanja u Hrvatskoj i inozemstvu, kao i korištenje različitih on‐line alata poput Upitnika za samoprocjenu osobina ličnosti povezanih s poslom, sustava informacija o tržištu rada  te drugih portala poput Burze rada ili Statistike on‐line.

Povrh toga, CISOK nudi informacije i savjetovanja o zahtjevima pojedinih zanimanja, mogućnostima obrazovanja odraslih, uvjetima stipendiranja i studentskom smještaju, ponudi i mogućnostima zapošljavanja te brojnim drugim temama vezanim uz obrazovanje i zapošljavanje. Naši savjetnici, u suradnji s partnerima i drugim dionicima, pružit će Vam putem različitih savjetovanja, tematskih radionica, predavanja, prezentacija, seminara i okruglih stolova potrebne informacije o obrazovanju, zapošljavanju ili cjeloživotnom planiranju.

Promišljanje i planiranje zanimanja i karijere, promjenu ili usavršavanje zanimanja lakše je ostvariti uz stručno usmjeravanje CISOK savjetnika. Bilo da ste učenik, student, roditelj, nezaposlena ili zaposlena osoba, poslodavac, učitelj ili netko drugi - CISOK programi će Vam omogućiti da odaberete najbolje za sebe, istražite sve mogućnosti i donesete najbolju odluku za svoju budućnost.

CISOK je 2013. svoje urede otvorio na dvije lokacije u Gradu Zagrebu te po jedan ured u Slavonskom Brodu, Osijeku, Koprivnici, Varaždinu, Šibeniku i Zadru. Tijekom 2014. godine otvoreni su i uredi u Splitu, Dubrovniku i Vukovaru.

Više informacija, kao i pregled aktualnih aktivnosti CISOK centara, možete pronaći na web portalu za razvoj karijere.